Josef Emil Lémon oljemålning

Josef Emil Lémon oljemålning
Josef Emil Lémon oljemålning
Josef Emil Lémon oljemålning
Josef Emil Lémon oljemålning

Klubbat för:

350 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

JOSEF EMIL LÉMON (1895-1968): Sydländskt landskap, signerad Lémon, olja på pannå, ca 39x52 cm

Historik:Josef Emil Lemon studerade på Valands i Göteborg, Académie Libre och senare på Otte Skölds konstskola i Stockholm. Han studerade även i Frankrike, Italien och Spanien.

Kuntoraportti

418505

Päivämäärä:

2016-11-04