Karmstolar Saarinen
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ELIEL SAARINEN, "Hannes", karmstolar, 1 par, Finland, Adelta Oy, 1980-tal, fanérade i mahogny, ursprungligen formgivna 1908, numrerade 343 resp 349, skyltmärkta, sitthöjd 44, höjd 80 cm
Ytskador
418645
2016-11-05