Karmstolar Saarinen

Karmstolar Saarinen
Karmstolar Saarinen
Karmstolar Saarinen
Karmstolar Saarinen
Karmstolar Saarinen
Karmstolar Saarinen
Karmstolar Saarinen
Karmstolar Saarinen
Karmstolar Saarinen
Karmstolar Saarinen
Karmstolar Saarinen
Karmstolar Saarinen

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ELIEL SAARINEN, "Hannes", karmstolar, 1 par, Finland, Adelta Oy, 1980-tal, fanérade i mahogny, ursprungligen formgivna 1908, numrerade 343 resp 349, skyltmärkta, sitthöjd 44, höjd 80 cm

Ytskador

418645

2016-11-05