Konsolbord gustaviansk
Klubbat för:
24 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
KONSOLBORD, gustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor, förgyllt med polerat guld och slagmetall, hörnfleuroner, bladhölstrad överkragning, ben med kannelering, fotkryss med urna, orginalskiva i marmorimitation, höjd 81, 89x46 cm
Slitage, skiva med senare bemålning, smärre avslag på ett av benen, ett dekorelement något löst
418667
2016-11-05