Konsolbord gustaviansk

Konsolbord gustaviansk
Konsolbord gustaviansk
Konsolbord gustaviansk
Konsolbord gustaviansk
Konsolbord gustaviansk
Konsolbord gustaviansk
Konsolbord gustaviansk
Konsolbord gustaviansk
Konsolbord gustaviansk
Konsolbord gustaviansk
Konsolbord gustaviansk
Konsolbord gustaviansk
Konsolbord gustaviansk
Konsolbord gustaviansk
Konsolbord gustaviansk
Konsolbord gustaviansk
Konsolbord gustaviansk
Konsolbord gustaviansk

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

KONSOLBORD, gustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor, förgyllt med polerat guld och slagmetall, hörnfleuroner, bladhölstrad överkragning, ben med kannelering, fotkryss med urna, orginalskiva i marmorimitation, höjd 81, 89x46 cm

Slitage, skiva med senare bemålning, smärre avslag på ett av benen, ett dekorelement något löst

418667

2016-11-05