Josef Frank

Josef Frank
Josef Frank
Josef Frank
Josef Frank
Josef Frank
Josef Frank
Josef Frank
Josef Frank
Josef Frank
Josef Frank
Josef Frank
Josef Frank

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

JOSEF FRANK, karmstolar, 1 par, Svenskt Tenn, modellnummer 969, formgivna 1939, valnöt, rottingrygg, stoppad sits och lös ryggkudde, sitthöjd ca 45 cm
PROVENIENS: Villa Pauli, Djursholm

Slitage, tyg med skador, fläckar

418792

2016-11-05