Bord Italien

Bord Italien
Bord Italien
Bord Italien
Bord Italien
Bord Italien
Bord Italien

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BORD, Italien, 1800-talets andra hälft, svärtad pelarfot, bordsskivan med riklig intarsiadekor, höjd ca 70, diameter 71cm
PROVENIENS: Villa Pauli, Djursholm

Slitage, skador, sprickor, fanerbortfall

418885

2016-11-06