Skänkskåp allmoge
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÄNKSKÅP, 2 delat, bemålat, dörrspeglar med polykrom dekor av blommor, märkt 1803, överdel 1800-tal, underdel 1900-tal, höjd 207, 116x53 cm, nycklar medföljer
Senare bemålat, bruksslitage
418963
2016-11-06