Sven X:et Erixson
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970): Portfölj, "Kring Operan Aniara", 7 st. färglitografier, signerade och numrerade X-et 41/350, färglitografier, bladmått ca 55x45 cm, Bladens titlar: Miman, Midsommarfesten, Libidell, Dräktskiss (Humoristen Sandon), Rymdmatroser, Dansskiss, Lyrans stjärnbild
Gulnader, fläckar, hanteringsveck
419022
2016-11-06