Stigbygelvas Peru
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STIGBYGELVAS, Moche kultur, Peru, ca 100-800 e Kr, lergods, höjd ca 20 cm
Proveniens: Detta föremål kommer från en samling med artefakter från Egypten och Sydamerika som under 1970-talet ihopbragtes av en SAS-anställd som under denna period var stationerad på olika platser i världen.
Nagg, slitage
419070
2016-11-06