Figur Ecuador
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FIGUR, Guangala-kultur, precolumbiansk, Ecuador, lergods, höjd ca 18 cm
Proveniens: Detta föremål kommer från en samling med artefakter från Egypten och Sydamerika som under 1970-talet ihopbragtes av en SAS-anställd som under denna period var stationerad på olika platser i världen.
Jordfynd, bitar borta
419072
2016-11-06