Figurer pre- columbiansk
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FIGURER, 2 st., precolumbianska, lergods, monterade på träsocklar, höjd ca 10-13 cm
Proveniens: Detta föremål kommer från en samling med artefakter från Egypten och Sydamerika som under 1970-talet ihopbragtes av en SAS-anställd som under denna period var stationerad på olika platser i världen.
Jordfynd, bitar borta på den större figuren
419078
2016-11-06