Ariadne på en panter

Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter
Ariadne på en panter

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ARIADNE PÅ EN PANTER, Gustavsberg, slutet av 1800-talet, parian, skulpturen är löstagbar från sockeln, total höjd ca 43, samt 35x18 cm

Ett litet nagg på Ariadnes lagerkrans

419154

2016-11-06