Hertha Bengtsson Blå Eld
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HERTHA BENGTSSON, servis, 8 dlr, "Blå Eld", flintgods, Rörstrand, bestående av: 2 uppläggningsfat, 2 skålar, tillbringare, ströare, 1 par, längd ca 15-45 cm
Ströare med nagg, visst slitage
419170
2016-11-06