Luktdosa silver 1800-tal

Luktdosa silver 1800-tal
Luktdosa silver 1800-tal
Luktdosa silver 1800-tal
Luktdosa silver 1800-tal
Luktdosa silver 1800-tal
Luktdosa silver 1800-tal

Klubbat för:

800 SEK

1 200 SEK

LUKTDOSA, silver, sannolikt Danmark, 1800-talets mitt, hjärtformad med fällock och krona, invändigt förgylld, på livet prickade initialer och 1842, höjd ca 7 cm, vikt ca 44 g

419319

2016-11-24