Max Ernst Hommage a Marcel Duchamp
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MAX ERNST (1891-1976): "Hommage à Marcel Duchamp, 1970, signerad och numrerad Max Ernst, XXIIV/XXXIV, etsning och akvatint i tre färger, bladmått 38x28,5 cm
LITTERATUR: Spies/Leppien 140B
419424
2016-11-07