Lekythos syditalien/Apulien

Lekythos syditalien/Apulien
Lekythos syditalien/Apulien
Lekythos syditalien/Apulien
Lekythos syditalien/Apulien
Lekythos syditalien/Apulien
Lekythos syditalien/Apulien
Lekythos syditalien/Apulien
Lekythos syditalien/Apulien

Klubbat för:

4 600 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

LEKYTHOS, syditalien/Apulien, ca 300-400-talet fKr, rödfigurig, höjd ca 17,5 cm

Zustandsbeschreibung

Skador/lagningar, renoverad

419510

2016-11-08