Oidentifierad konstnär
2016-11-09
419895
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): Bedjande madonna, olja på papper uppsatt på duk, 40 x 31 cm
PROVENIENS: Målningen har restaurerats och konsoliderats vid Statens konstmuseér 1987. Intyg medföljer
Några färgbortfall och repor