Dosa och miniatyrmålning

Dosa och miniatyrmålning
Dosa och miniatyrmålning
Dosa och miniatyrmålning
Dosa och miniatyrmålning
Dosa och miniatyrmålning
Dosa och miniatyrmålning

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DOSA, 1800-talets mitt, sköldpadd med med detaljer i brons, på locket en klassicerande miniatyrmålning, höjd ca 2,4 cm, diameter ca 8 cm,
MINIATYRMÅLNING, omkring 1900, monterad i bronsram med dekor, ca 6 cm

Dosa med nagg och sprickor i sköldpaddsmaterialet. Bruks- och åldersrelaterat slitage

419979

2016-11-09