Dosa och miniatyrmålning
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DOSA, 1800-talets mitt, sköldpadd med med detaljer i brons, på locket en klassicerande miniatyrmålning, höjd ca 2,4 cm, diameter ca 8 cm,
MINIATYRMÅLNING, omkring 1900, monterad i bronsram med dekor, ca 6 cm
Dosa med nagg och sprickor i sköldpaddsmaterialet. Bruks- och åldersrelaterat slitage
419979
2016-11-09