Kina underglasyrblått

Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, BURK MED LOCK, CREMEKOPP, 4 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal samt en skål Ming, varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 8,5-14 cm

Nagg, burken med krackeleringar

420011

2016-11-09