Målarlådor
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MÅLARLÅDOR med konstnärstillbehör i form av grafikutensilier m m, tidigt 1900-tal, den större med lådor, den mindre lådan som är avsedd för konstnärsoljefärger bär detaljer i vitmetall bl a monogram (EK), den stora har är ca 31 hög samt 51 x 31 cm.
Omfattande bruks och åldersrelaterat slitage, ej komplett.
420035
2016-11-09