Matservis "Hagtorn"
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUSTAFSBERG, "Hagtorn", matservis, 45 dlr, 1900-talets början, flintgods, bestående av 11 djupa tallrikar, 11 mattallrikar, 7 assietter, 14 desserttallrikar, kanna, såsskål
Krackeleringar, någon ej noterad skada kan förekomma
420041
2016-11-09