Svepask 1800-tal
Closed
2016-11-10
420261
| Sold for | 350 SEK |
| Estimate | 1 000 SEK |
SVEPASK, rund form, björk med botten och lock av ek, skuren dekor, 1800-talets första hälft, Sydsverige, bomärken undertill, höjd ca 10,5, Ø 17,5 cm
Bruksspår/patina