Lockurnor Mandarinporslin
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LOCKURNOR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), mandarinporslin, dekor av reserver med figurscen, blomsterslingor i emaljfärger, järnoxid, underglasyrblått samt guld, höjd ca 32 cm
Lagningar, skador, krackeleringar
420358
2016-11-17