Anita Fröding oljemålning
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 500 SEK
ANITA FRÖDING (född 1942): "Drottning regns visa", monogramsignerad, olja på duk, ca 100x81 cm
HISTORIK: Anita Fröding är en svensk konstnär och illustratör, utbildad vid Ecole National Superieure Des Beaux Arts, Paris, Konstfack samt Konsthögskolan i Stockholm. Fröding finns bl a representerad på Nationalmuseum
420437
2016-11-24