Tema allmoge schatull

Tema allmoge schatull
Tema allmoge schatull
Tema allmoge schatull
Tema allmoge schatull

Klubbat för:

500 SEK

1 000 SEK

BRÄNNVINSSCHATULL, Ljusdal, 1800-tal, kvadratisk form, blåmålat, smideshandtag, höjd 28, bredd 28, djup 30 cm

Gångjärn och sidolist saknas, slitage.

420477

2016-11-10