Selbåge seldon 1800-tal
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SELBÅGE, 1800-tal, skuret trä, delar i smide, bemålad i svart och rött, höjd ca 31, längd 53 cm, SELDON, 1800-talets första hälft, delvis blåmålat, med karvsnittsdekor
Selbågen med senare kröndekor, bruksslitage
420522
2016-11-10