Blandat böcker småskrifter 16 st i låda
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BÖCKER, SMÅSKRIFTER (ca 16st).
Bl.a. Rossi, G. B. de Memorie storiche sugli studi e sulle produzioni del Dottore G. Bernardo De-Rossi prof. di ling. orient. da lui distese. Parma, Dalla Stamperia Imperiale 1809. Marmorerat pappband,
Avskrifter av kungörelser, relationer mm (1700/1800-tal)
Förteckning öfver Skandinaviska sällskapets i Upsala boksamling. No 1, 1847, Läsning för medborgare, September 1832 m.fl.
I mindre box.
Skador defekter fläckar
420670
2016-11-20