Blandat böcker småskrifter 16 st i låda

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BÖCKER, SMÅSKRIFTER (ca 16st).
Bl.a. Rossi, G. B. de Memorie storiche sugli studi e sulle produzioni del Dottore G. Bernardo De-Rossi prof. di ling. orient. da lui distese. Parma, Dalla Stamperia Imperiale 1809. Marmorerat pappband,
Avskrifter av kungörelser, relationer mm (1700/1800-tal)
Förteckning öfver Skandinaviska sällskapets i Upsala boksamling. No 1, 1847, Läsning för medborgare, September 1832 m.fl.
I mindre box.

Skador defekter fläckar

420670

2016-11-20