Kantharos variant av
Vollendet
2016-11-11
420750
| Höchstes Gebot | 5 800 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
KANTHAROS, variant av, ca 300-400-talet fKr, rödfigurig, höjd ca 15,5 cm
Skador/bortfall, lagning