Bruno Mathsson Pernilla 1940-tal

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BRUNO MATHSSON, "Pernilla", fåtölj med fotpall, böjträ i bok, flätad svart sadeljord, etikettmärkta BRUNO MATHSSON FIRMA KARL MATHSSON MADE IN VÄRNAMO SWEDEN, fåtölj märkt med penna -44

Omklädd under 2000-talets början, bruksslitage, hål/skada efter fäste för bord

420838

2016-11-12