Bruno Mathsson Pernilla 1940-tal
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BRUNO MATHSSON, "Pernilla", fåtölj med fotpall, böjträ i bok, flätad svart sadeljord, etikettmärkta BRUNO MATHSSON FIRMA KARL MATHSSON MADE IN VÄRNAMO SWEDEN, fåtölj märkt med penna -44
Omklädd under 2000-talets början, bruksslitage, hål/skada efter fäste för bord
420838
2016-11-12