Byrå sengustaviansk Jonas Hultsten
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JONAS HULTSTEN (mästare i Stockholm 1773-1794), byrå, sengustaviansk, fanerad med mahogny, beslag av mässing, tre lådor, signerad i mellersta lådans "J Hultstén", höjd ca 84, 116x53 cm, nyckel finns
Slitage, skador, bortfall, senare trä skiva
420908
2016-11-12