Byrå sengustaviansk Jonas Hultsten

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

JONAS HULTSTEN (mästare i Stockholm 1773-1794), byrå, sengustaviansk, fanerad med mahogny, beslag av mässing, tre lådor, signerad i mellersta lådans "J Hultstén", höjd ca 84, 116x53 cm, nyckel finns

Slitage, skador, bortfall, senare trä skiva

420908

2016-11-12