Bestick silver bla snäckmodell 18-1900-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BESTICK, 8 dlr, silver, snäckmodell, bestående av: 5 bordsskedar, matsked, matgafflar, SALTSKEDAR, 1 par, förgyllt silver, SOCKERTÅNG, sterlingsilver, KAFFESKEDAR, silver, modell svensk rund, KAFFESKEDAR, 8 st, silver, modell Saga, totalvikt ca 670 g
Slitage, delvis med släkten Tamms vapen samt gravyr T
420968
2016-11-12