Reijmyre modell Antik champagneglas

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

REIJMYRE GLASBRUK, champagneglas, 12 st., "Antik", blåsta glas med driven kant, fot med luftblåsa, höjd ca 18 cm

PROVENIENS: Reijmyre Glasbruk
Skador: Glasen är handgjorda med driven kant och kan därför variera något i höjd och form. Modellen finns även med graverad dekor

421021

2016-11-13