Nils Dardel akvarell
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
NILS DARDEL (1888-1943): Skiss till "Den trevliga sommarsöndagen" från 1917, signerad Dardel, akvarell på papper, 24 x 37 cm
Utförd på 1910-talet
Intygad a tergo av Thora Dardel Hamilton 24/4 1963
4:e december
421066
2016-12-04