Nils Dardel akvarell

Nils Dardel akvarell
Nils Dardel akvarell
Nils Dardel akvarell
Nils Dardel akvarell

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

NILS DARDEL (1888-1943): Skiss till "Den trevliga sommarsöndagen" från 1917, signerad Dardel, akvarell på papper, 24 x 37 cm

Utförd på 1910-talet
Intygad a tergo av Thora Dardel Hamilton 24/4 1963

4:e december

421066

2016-12-04