Byrå rokoko
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BYRÅ, rokoko, fanerade med olika trädslag, 3 lådor, nyckelskyltar i mässing, brännmärkt GAW, märkt No. 5, höjd ca 77, 121x59 cm, nyckel finns
Proviniens: Carl Edward Ekman, Finspong Slott, Östergötland
Draghandtag saknas, slitage, skiva med omfanerad, sprickor, skador, lagningar
421068
2016-11-13