Byrå senabarock
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BYRÅ, med skrivskiva, senbarock, nordeuropa, fanerad med olika träslag, intarisiadekor av kompassros, beslag i mässing, höjd ca 76, 103x61 cm, nyckel finns
Proviniens: Carl Edward Ekman, Finspong Slott, Östergötland
2 senare lås, slitage, skador, fanerbortfall, lagningar, ej tillhörande beslag
421069
2016-11-13