Skåp senbarock

Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SKÅP, senbarock, 1700-tal, nordeuropa, ek, beslag i mässing, invändigt med hyllor, nederdel med lådor, höjd ca 222, 144x57 cm, nyckel finns

Proviniens: Carl Edward Ekman, Finspong Slott, Östergötland

Smärre skador, lagnignar, slitage,

421071

2016-11-13