Skåp senbarock
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKÅP, senbarock, 1700-tal, nordeuropa, ek, beslag i mässing, invändigt med hyllor, nederdel med lådor, höjd ca 222, 144x57 cm, nyckel finns
Proviniens: Carl Edward Ekman, Finspong Slott, Östergötland
Smärre skador, lagnignar, slitage,
421071
2016-11-13