Skulptur Afrika

Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STENSKULPTUR, föreställande tvillingfigurer, Afrika, möjligen Kongo, 1900-tal, sannolikt utförda i basalt, monterade på sockel av trä, höjd (med sockel) ca 34 cm.

Den ena figuren har varit avslagen längs med anklarna och är lagad, mindre nagg.

421165

2016-11-16