Skulptur Afrika
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STENSKULPTUR, föreställande tvillingfigurer, Afrika, möjligen Kongo, 1900-tal, sannolikt utförda i basalt, monterade på sockel av trä, höjd (med sockel) ca 34 cm.
Den ena figuren har varit avslagen längs med anklarna och är lagad, mindre nagg.
421165
2016-11-16