Servis, Rörstrand, Ostindia

Servis, Rörstrand, Ostindia
Servis, Rörstrand, Ostindia
Servis, Rörstrand, Ostindia
Servis, Rörstrand, Ostindia
Servis, Rörstrand, Ostindia
Servis, Rörstrand, Ostindia
Servis, Rörstrand, Ostindia
Servis, Rörstrand, Ostindia

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

RÖRSTRAND, "Ostindia", servis, 26 dlr, bestående av:6 mattallrikar, 6 djupatallrikar, såsskål, 6 äggkoppar, 2 mindre uppläggningsfat, 2 små assietter, ett par ljusstakar, gräddkanna och sockerskål

Ursprungligen formgiven 1932 av Emmy Almström
Skador: brukslitage

421182

2016-11-16