Skrivskåp barock
Klubbat för:
30 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SKRIVSKÅP, Tyskland, 1700-tal, barock, fanérat med valnöt med intarisa av antikiserande figurer i tenn, draghandtag och beslag i brons, 3 lådor, klotfötter, höjd ca 206, 118x60 cm, nyckel finns
kompletterat och renoverat, sprickor och slitage,
421192
2016-11-14