Hertha Bengtsson Blå Eld
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HERTHA BENGTSSON, Blå Eld, servis, 46 dlr, Rörstrand, bestående av: lockterrin, tekanna, 11 uppläggningsfat, 8 assietter, 12 tefat, 4 djupa fat, 6 förrättsfat, mjölkkanna, gräddkanna, sockerskål, uppläggningsskål
Bruksslitage, ställvis grövre, flertalet mindre nagg på 8 delar samt glasyrkrackeleringar, 1 uppläggningsfat avviker i färg
421393
2016-11-20