Hertha Bengtsson Blå Eld

Hertha Bengtsson Blå Eld
Hertha Bengtsson Blå Eld
Hertha Bengtsson Blå Eld
Hertha Bengtsson Blå Eld
Hertha Bengtsson Blå Eld
Hertha Bengtsson Blå Eld
Hertha Bengtsson Blå Eld
Hertha Bengtsson Blå Eld
Hertha Bengtsson Blå Eld
Hertha Bengtsson Blå Eld

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HERTHA BENGTSSON, Blå Eld, servis, 46 dlr, Rörstrand, bestående av: lockterrin, tekanna, 11 uppläggningsfat, 8 assietter, 12 tefat, 4 djupa fat, 6 förrättsfat, mjölkkanna, gräddkanna, sockerskål, uppläggningsskål

Bruksslitage, ställvis grövre, flertalet mindre nagg på 8 delar samt glasyrkrackeleringar, 1 uppläggningsfat avviker i färg

421393

2016-11-20