Sextant John Crichton
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SEXTANT, 1800-tal, mässing, graverad Crichton London, i fodral av trä, diverse tillbehör, lock med pappersetikett "John Crichton /.../ London", locket med otydlig blyertsanteckning "16/2/1879", medföljer certifikat för kontrollmätning daterat 1920, höjd ca 22 cm
Anlupen, ask med mindre skador/torrsprickor, nyckel saknas
421508
2016-11-15