Sextant John Crichton

Sextant John Crichton
Sextant John Crichton
Sextant John Crichton
Sextant John Crichton
Sextant John Crichton
Sextant John Crichton
Sextant John Crichton
Sextant John Crichton

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SEXTANT, 1800-tal, mässing, graverad Crichton London, i fodral av trä, diverse tillbehör, lock med pappersetikett "John Crichton /.../ London", locket med otydlig blyertsanteckning "16/2/1879", medföljer certifikat för kontrollmätning daterat 1920, höjd ca 22 cm

Anlupen, ask med mindre skador/torrsprickor, nyckel saknas

421508

2016-11-15