ANders Zorn

ANders Zorn
ANders Zorn
ANders Zorn
ANders Zorn

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ANDERS ZORN (1860-1920): Dagmar, 1912, signerad Zorn, etsning, 24,8x17,8 cm

LITTERATUR: Asplund 250, Hjert & Hjert 263, ZG 250
Skador: Gulnad, smärre fläckar samt ett veck i marginal

Provinines: Skänkt av Beatrice Wallenberg till Edvard Bergenstråhle 1914

Gulnad

421516

2016-11-15