Sven X:et Erixson Yerma

Sven X:et Erixson Yerma
Sven X:et Erixson Yerma
Sven X:et Erixson Yerma
Sven X:et Erixson Yerma
Sven X:et Erixson Yerma
Sven X:et Erixson Yerma
Sven X:et Erixson Yerma
Sven X:et Erixson Yerma
Sven X:et Erixson Yerma
Sven X:et Erixson Yerma
Sven X:et Erixson Yerma
Sven X:et Erixson Yerma

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970): (6) (hela sviten) "Yerma", i mapp, signerade, 1949, litografier, ca 25,5 x 36 vardera,
Titlar: Hos Yema, Ute på fältet, Vid tvättplatsen, Yermas hus, Dolores hus, Vid vallfartskapellet

421575

2016-11-16