Spegellampetter 18/1900-tal
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, 18/1900-tal, för ett ljus vardera, träskuren dekor, förgyllda med polerat guld och slagmetall, kvicksilverfolierade glas, ljushållare av mässing, 50,5 x 34 cm
4:e december
Lagningar, förgyllningsskador
421653
2016-12-04