Spegellampetter 18/1900-tal

Spegellampetter 18/1900-tal
Spegellampetter 18/1900-tal
Spegellampetter 18/1900-tal
Spegellampetter 18/1900-tal
Spegellampetter 18/1900-tal
Spegellampetter 18/1900-tal
Spegellampetter 18/1900-tal
Spegellampetter 18/1900-tal

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, 18/1900-tal, för ett ljus vardera, träskuren dekor, förgyllda med polerat guld och slagmetall, kvicksilverfolierade glas, ljushållare av mässing, 50,5 x 34 cm

4:e december

Lagningar, förgyllningsskador

421653

2016-12-04