Sekretär 1700-tal rokoko

Sekretär 1700-tal rokoko
Sekretär 1700-tal rokoko
Sekretär 1700-tal rokoko
Sekretär 1700-tal rokoko
Sekretär 1700-tal rokoko
Sekretär 1700-tal rokoko
Sekretär 1700-tal rokoko
Sekretär 1700-tal rokoko
Sekretär 1700-tal rokoko
Sekretär 1700-tal rokoko
Sekretär 1700-tal rokoko
Sekretär 1700-tal rokoko
Sekretär 1700-tal rokoko
Sekretär 1700-tal rokoko

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SEKRETÄR, 1700-tal, rokoko, valnöt, fanerat i olika träslag, med intarsia, förgyllda mässingsdetaljer, inredd med skrivskiva och smålådor, höjd 108, 102x48 cm, nyckel finns
Historik: Renoverad hos möbelkonservator Fredrik Hedgårdh 2001, kvitto och foto medföljer

Renoverad, skador, nyckel finns

421751

2016-11-16