OS Tokyo 1964-OS Helsingfors 1940 Sportmemorabilia

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

OLYMPISKA SPELEN TOKYO 1964, 1000 yen silvermynt, Hirohito, 1964 Tokyo, OS-sjal, ca 82x44 cm, Vimpel, ca 29x15 cm , Olympic calender 1896-1964, Official programme, Equestrian sports, 2 st, Guide to Olympic sites, Bok, Tokyo Olympic Year, Parker penna, Bok, Les jeux Olympiques de Tokyo, Souvenir officiel,
samt näsduk, Helsingfors 1940, ca 22x22 cm,

PROVENIENS:
Rolf Lindgren, OS-veterinär 1964 Tokyo (Svenska truppen)

Bruksslitage

421780

2016-12-20